Erektilní dysfunkce - jak na selhání mužnosti?

Erektilní dysfunkce nebo také mužská impotence je častějším problémem, než by se mohlo zdát. Postihuje až 52 % mužů ve věku mezi čtyřiceti a sedmdesáti lety. Z toho však přes 70 % pacientů s tímto problémem není adekvátně léčeno! Nejčastější příčinou bývá onemocnění cév, jsou však i jiné, kterým muži často nevěnují dostatečnou pozornost.

Příčiny erektilní dysfunkce - co je nutné sledovat?

K příčinám erektilní dysfunkce patří např. stres, psychické zábrany, pokles hladiny hormonů, onemocnění prostaty, diabetes, ale i neurologická a cévní onemocnění nebo duševní nemoci. Jak jsme už zmínili, onemocnění cév bývá tou nejčastější. Při častěji se opakujících potížích s erekcí je proto správný čas k návštěvě urologa, jehož vyšetření může mimo jiné včas odhalit i obávanou rakovinu prostaty.

Ateroskleróza a erektilní dysfunkce - jakou mají spojitost?

Pod tímto názvem si sice představíme známé postižení srdce nebo mozkovou mrtvici, ateroskleróza však nezřídka postihuje i tepny pánve a dolních končetin. Nesprávné prokrvení dolních končetin se projevuje bolestivostí až kulháním, nedokrvení tepen malé pánve může mít však za následek právě problémy s erekcí, neboť jak známo, je při ní nutné dostatečné prokrvení pohlavního orgánu.

Kdy navštívit cévního internistu (angiologa)?

Pokud urolog neoznačí příčinu problému, je vhodné navštívit angiologa - cévního internistu, a to rozhodně v případě, kdy si odpovíte kladně na tyto otázky:

 • je mi 45 let a více
 • jsem kuřák, nebo jsem jím byl
 • trpím cukrovkou
 • trpím nadváhou
 • cítím bolest a kulhám i při chůzi na kratší vzdálenost

V České republice je přes šedesát nezávislých angiologických ambulancí, další najdete jako součásti nemocnic. K tomuto specialistovi, který provede kompletní vyšetření cév od srdce až k malé pánvi, vás může poslat váš praktický lékař, lze jej však navštívit i bez žádanky.

Vyšetření tepen a cév může zachránit život

Vyšetření ultrazvukem je nebolestivé, a pokud při něm specialista narazí na problém ve formě zúžení tepen, obvykle jej vyřeší. Správné funkce pohlavních orgánů pak mají velkou šanci vrátit se do normálu, toto vyšetření může navíc vést k odhalení postižení jiných cév v těle. Často pak díky vyšetření erektilní dysfunkce lékař narazí na postižení srdečních či mozkových tepen a včasná léčba pak může odvrátit hrozbu infarktu, mrtvice nebo amputace. Podle Mudr. Matušky, člena České angiologické společnosti, jsou nemoci oběhového systému příčinou přes poloviny úmrtí u nás, díky vyšetření poruchy funkcí mužských pohlavních orgánů, které se pacient odhodlá podstoupit, můžeme proto často předejít nejhoršímu a s trochou nadsázky se dá říct, že vede i k záchraně životů.

Způsoby léčby erektilní dysfunkce

Muži trpící erektilní dysfunkcí by se měli včas svěřit do rukou odborníků, neoddalovat vyšetření, které může v horším případě odhalit i daleko závažnější problém. Rozhodně není moudré spoléhat v tomto případě na samoléčbu a pouhé potravinové doplňky. Erekce a vznik jejích poruch je sám o sobě velmi složitý proces, léčba by měla být komplexní a vždy pod odborným vedením.

V současnosti existuje celá řada léčebných metod erektilních dysfunkcí:

 • psychoterapie a změna životního stylu
 • doplňkové pomůcky a podpůrné medikamenty
 • injekční léčba
 • chirurgické řešení ve formě implantace tzv. penilních protéz

Foto: Pixabay.com

Erektilní dysfunkce - jak na selhání mužnosti? patří do témat
 • clavin adis 22.07.2016 12:22:28

  neni nad osvedcenou klasiku Clavin. pero mi po nem stoji nekolik hodin a brutalne si to uzivam ja i stara:D

  • Re: clavin Luki 09.02.2017 10:30:51

   upozornuji., ze kazdy, kdotady doporucuje nejaketablety, si vymejsli a nikdyto ani neuzival. takze trapny.ja vam budu doporucovatmetodu Razove vlny, kdy sezadne tablety polykat nemusi.a vy si dejte pohov s toureklamou, je to ocividny atrapny.https://www.erekce.cz/lecba-erekctilni-dysfunkce/

 • andy 04.06.2016 10:23:13

  Ja davám přednost Erozonum Myslím že jsou to nejlepší tablety dostupné na trhu.

 • Zerex petr 11.04.2016 16:28:25

  na slabou erekci doporučujiZerex , ten mě ještě nikdynezklamalhttp://www.toperekce.cz/zerex/

 • Starka 20.11.2015 20:39:52

  Ahojky, my jsme měli také období, kdy s tím měl manžel potíže. Naštěstí je chtěl řešit. Byl nám doporučený Erectan tobolky, tak ho manžel zkusit. Bere pravidelně a opět se dostal do formy a já jsem spokojená. Mají i skvělý lubrikační gel.

  • Re: Petruss 13.01.2016 17:12:40

   Zdravím, my jsme si od Erectanu nadělili k Vánocům lubrikační gel. Jsme spokojeni s vůní a konzistencí. Tabletky zatím nejsou potřeba.

 • Carlosss 14.09.2015 20:36:58

  Mě osobně třeba Clavin vůbec nefungoval a nebylo mi po něm zrovna nejlépe. Za mě jedině Maxxes.

 • sex OldaKrpec 10.07.2015 09:37:48

  Občas se mi stávalo, že mi nádobíčko nefungovalo jak mělo. Zkusil jsem Clavin a penis mi opět stojí a dlouho. Sexu zdar!

 • Lena 01.07.2015 10:07:55

  V dnešní uspěchaný době, kdy je chlap často unavený se i tomu mému stávalo, že občas jeho penis nefunguje tak jak by měl. Zakoupila jsem proto Clavin a rozdíl jsme pocítili oba dva. Díky jeho pevné a dlouhé erekci si sex užíváme oba.

 • Terez 22.06.2015 09:47:41

  Můj chlap má občas problém s tím, že mu nestojí. Sex máme, ale rádi a tak jsme to začali řešit. Dala jsem na reklamu a zakoupila Clavin a musím říct, že reklama nekecala. Po užití Clavinu se za krátkou dobu dostaví jeho účinek. Stojí a jde se na věc. Za nás palec nahoru.

 • doraz jerabek 18.06.2015 17:17:26

  Mam dotaz Je možno zlepšeni erece používat inekce, Kdo mi to předepíše. A kolik to stojí.Děkuji za odpověd

  • Re: doraz odpoved 19.06.2015 10:45:26

   http://www.androcare.cz/sex-08.html


Zdraví muže patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Zdraví muže

 • Dana 22.02.2012 11:02 Šikana na pracovišti

  Víte,co mne zaráží nejvíc?Že všude,v tisku,v médiích,na internetu,v různých článcích a reportážích…

 • červená karkulka 04.01.2011 09:01 body vánoční soutěže

  Než se budete ztrapňovat dál, tak si opět přečtěte pravidla soutěže - ostatní to už dávno udělali,…

 • Vladimír11 04.02.2015 16:02 cholesterol

  Zdravím, jak jste sami zjistili při kontaktu s lékaři, oni skutečnou příčinu zvýšeného…

 • DJOKOVIC PAUL 03.12.2016 08:12 hubnutí

  AHOJ Je dobré sdílet Goodnews s vámi široko daleko, že jsme realiable úvěr vůdce, který může n…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku