Změna zdravotní pojišťovny - čas je jen do konce června!

Zdravotní pojišťovna by měla být studnicí výhod pro svého pojištěnce. Kromě základního pojištění, kdy za nás stát hradí výdaje v době nemoci či hospitalizace ve zdravotnickém zařízení, nám zdravotní pojišťovna poskytuje také řadu slev a výhod, o které je dobré se zajímat.

Je třeba, abychom si sami na internetových portálech pojišťoven, případně v bulletinech, které zdravotní pojišťovny vydávají, pohlídali, jaké výhody právě ta naše pojišťovna nabízí. A když se podíváme i na portály ostatních zdravotních pojišťoven, nikdo se na nás zlobit nebude. Máme totiž právo si zdravotní pojišťovnu vybrat podle vlastního uvážení.

Zdravotní pojišťovny v ČR

Víte, kolik v současné době funguje zdravotních pojišťoven? Celkem jich je sedm. Zdá se vám to hodně, nebo málo? Podívejte se na jejich názvy a loga:

foto_pojistovny.jpg

Každá z těchto zdravotních pojišťoven má svoji určitou stabilitu na trhu pojištění a svůj pojistný plán. Většinou se příliš nezajímáme o kvalitu své zdravotní pojišťovny z hlediska ekonomické stability, přesto, máme-li zdravotní pojišťovny porovnat, je třeba se zaměřit zejména na tyto aspekty:

Tradice na trhu

Dlouhá doba působnosti, všeobecná spokojenost mezi lékaři a zdravotnickými zařízeními i pojištěnci - to je první předpoklad dobré zdravotní pojišťovny. Navíc, pokud by se stalo, že zrovna váš lékař nemá s pojišťovnou, o kterou se zajímáte, podepsanou smlouvu o úhradě, pak by mohlo dojít ke komplikacím.

Přístup ke klientovi, výhody zdravotní pojišťovny

Každý pojištěnec by se měl zajímat o to, co pro jeho věkovou skupinu, pro cílovou skupinu, jež ho zajímá, případně pro rodinu jako celek, jeho pojišťovna nabízí. Spokojenost s komplexními službami je předpokladem úspěchu zdravotní pojišťovny.

Dostupnost zdravotní pojišťovny

Jistě není nepodstatné, kolik kontaktních míst se v našem okolí nachází, s jakými hodinami pro veřejnost můžeme počítat a jak ochotný je tam personál. V dnešní moderní době je důležitá také online komunikace s pojišťovnou, případně bezplatná telefonní linka. Na té by měl operátor podávat bezchybné informace a správně reagovat na podněty a dotazy volajících, kteří nemusejí nutně být klienty dané pojišťovny.

Změna zdravotní pojišťovny

Máte pocit, že nejste plně spokojeni s nabídkou a přístupem vaší současné zdravotní pojišťovny? Můžete ji změnit na základě vlastní žádosti. Ze zákona máte právo toto udělat jedenkrát za dvanáct měsíců. A doba, do kdy se tak musí učinit, se právě blíží. Abyste mohli od 1. ledna následující roku využívat služeb nové zdravotní pojišťovny, musíte se přeregistrovat (podat přihlášku k nové zdravotní pojišťovně) do 30. června roku stávajícího.

Nedělejte ukvapené závěry, ale vyžadujte preciznost a kvalitní služby.

Foto: Pixabay.com

Změna zdravotní pojišťovny - čas je jen do konce června! patří do témat
 • Lada 02.10.2016 22:59:16

  Podle čeho jste vybírali zdravotní pojišťovnu. Co vás vedlo se změně?


Zdraví muže patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Zdraví muže

 • Dana 22.02.2012 11:02 Šikana na pracovišti

  Víte,co mne zaráží nejvíc?Že všude,v tisku,v médiích,na internetu,v různých článcích a reportážích…

 • červená karkulka 04.01.2011 09:01 body vánoční soutěže

  Než se budete ztrapňovat dál, tak si opět přečtěte pravidla soutěže - ostatní to už dávno udělali,…

 • Vladimír11 04.02.2015 16:02 cholesterol

  Zdravím, jak jste sami zjistili při kontaktu s lékaři, oni skutečnou příčinu zvýšeného…

 • DJOKOVIC PAUL 03.12.2016 08:12 hubnutí

  AHOJ Je dobré sdílet Goodnews s vámi široko daleko, že jsme realiable úvěr vůdce, který může n…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku